mojaestetyka-oferta-uniZastosowanie lasera w Ginekologii Estetycznej to rewolucja w profilaktyce i leczeniu dysfunkcji związanych z układem moczowo-płciowym. Dyskomfort ze strony pochwy, zewnętrznych narządów płciowych i pęcherza moczowego może utrudniać codzienne życie, a prawidłowe funkcjonowanie ma ogromny wpływ na jakość życia kobiet.

Ginekologia estetyczna wychodzi naprzeciw każdej kobiecie: zarówno po porodzie, kiedy odczuwalne są objawy luźnej, suchej pochwy jak i u kobiet w okresie około menopauzalnym z atrofią, z bolesnym współżyciem,  z objawami  nietrzymania moczu.

Działając światłem lasera na skórę i śluzówkę okolic intymnych uzyskujemy poprawę ich funkcjonowania. Wzrasta produkcja kolagenu, zwiększa się nawilżenie tych okolic, co wpływa korzystnie nie tylko na samopoczucie kobiety, ale także na relacje w związku. Poprawa wilgotności pochwy i normalizacja jej pH powoduje również występowanie mniejszej liczby infekcji pochwy i pęcherza moczowego. Wzmocnienie przedniej ściany pochwy redukuje objawy wysiłkowego nietrzymania moczu.

W przypadku suchości i bolesnych stosunków możemy połączyć laseroterapię z podaniem miejscowym osocza bogatopłytkowego.

W efekcie tych zabiegów tkanki się regenerują, następuje poprawa ich gęstości i napięcia, stają się lepiej ukrwione i nawilżone.
Zabiegi nie są bolesne a poprawa jest natychmiastowa.
Z uwagi na immunologiczną neutralność nie niosą za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych
Zabiegi są bezpieczne i można je polecić osobom, które poszukują naturalnych metod leczenia.

Monika Dobrowolska Kwiatek

Gabinet Medycyny Estetycznej  –   MoJa Estetyka