Problem łysienia dotyka w głównej mierze mężczyzn, którym zawsze niezależnie od wieku trudno zaakceptować wypadanie włosów. Eksperymentują z różnymi metodami, wciąż poszukując rozwiązania, dzięki któremu odzyskają swoje pierwotne fryzury. Szacuje się, iż opisywane zjawisko spotyka blisko 80% panów, dlatego tak ważne jest znalezienie skutecznego sposobu leczenia łysienia.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osoczem bogatopłytkowym (Platele Ritch Plasma) nazywamy dużą ilość płytek krwi, które skoncentrowane są w niewielkiej ilości osocza. Koncentrat bogatopłytkowy otrzymywany jest bezpośrednio z naszej krwi, którą odwirowuję się w specjalnie przygotowanych próbówkach. Tak pozyskany materiał jest całkowicie bezpieczny, a jego aplikacja na skórę głowy nie powoduje niepożądanych działań. PRP zawiera w swoim składzie proteiny i czynniki wzrostu, wpływające na rewitalizację skóry i porost włosów.

Leczenie łysienia osoczem bogatopłytkowym

Metoda leczenia łysienia osoczem bogatopłytkowym, stała się w ostatnim czasie jedną z najczęściej stosowanych terapii przez osoby zmagające się z opisywaną dolegliwością. Dla większej skuteczności zabiegu zalecane jest kilkukrotne powtórzenie procesu, w odstępach wynoszących około 4 tygodnie.

Pierwszym etapem zabiegu po pobraniu krwi, jest jej odwirowanie oraz poddanie powstałego materiału pod działanie czynnika aktywującego. Osocze bogatopłytkowe podaje się podczas zabiegu mezoterapii, obstrzykując preparatem te miejsca, na których ubytek włosów jest największy. Znajdujący się w wstrzykiwanym koncentracie czynnik wzrostu, stymuluje proces odrostu włosów, które są mocne i gęste. Bezpośrednio po mezoterapii odczuwalne jest zwiększone napięcie skóry, wywołane stopniowym uwalnianiem się protein. Pierwsze efekty terapii osoczem bogatopłytkowym pojawiają się zwykle po około 3 miesiącach