Lato to dobry czas na wykonanie zabiegów z użyciem toksyny botulinowej – potocznego botoxu. Dzięki niej, wygładzimy nie tylko te zmarszczki, które już istnieją, ale także zapobiegniemy powstawaniu nowych.

Gdy letnie słońce daje się we znaki, częściej mrużymy oczy i marszczymy czoło, co przyczynia się do powstawania zmarszczek i załamań na skórze. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej, zmarszczki nie są już tak widoczne. Wykonywanie zabiegu botoxu jest także polecane, w celu ograniczenia pocenia się pach i rąk.

botox na lato

Czym jest botox?

Toksyna botulinowa, która jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych środków kosmetologii estetycznej, przeznaczonych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic bikini i „kurzych łapek” . Jest to naturalna toksyna wytwarzana przez pałeczki Clostridum botulinum, zwane również jadem kiełbasianym. Można wyróżnić kilka typów omawianej toksyny botulinowej, w kosmetyce wykorzystuje się wyłącznie toksynę typu A.

Jak działa botox?

Działanie botoxu opiera się na blokadzie przewodzenia impulsów nerwowych, które wywołują skurcze mięśni twarzy. Niektóre z mięśni tracą zdolność kurczenia się, przez co skóra przestaje się marszczyć i rozluźnia się, dzięki czemu zmarszczki się nie pogłębiają. Unieruchomieniu poddane zostają niewielkie fragmenty skóry, dzięki czemu pozostałe mięśnie normalnie funkcjonują, a twarz wygląda naturalnie.

Bądź piękna na nadchodzące lato

Botox jest odpowiednim zabiegiem, dla wszystkich tych, którzy chcą w letnich miesiącach zachwycać gładką twarzą. Warto pamiętać, aby nie wykonywać go w dzień wyjazdy, gdy chcemy popływać i opalać się, gdyż po zabiegu przez kilka godzin nie powinniśmy schylać głowy.

Pierwsze efekty kosmetyczne zastosowania botoksu są widoczne po 3-4 dniach i utrzymują się nawet do 6 miesięcy.