Cera sucha, szara i zmęczona? W letnim słońcu nie ukryją się żadne jej mankamenty, dlatego warto dołożyć starań, aby nasza twarz wyglądała promiennie. Zima i wczesna wiosna, to okres, gdy nasza skóra jest w kiepskiej formie. Składa się na ten fakt wiele czynników, w tym zimowa dieta, która co prawda obfituje w tłuszcze, ale jest uboga
w witaminy.

mezoterapia twarzy

Twarz po zabiegu mezoterapii

Czym jest Mezoterapia?

Mezoterapia jest od lat wykorzystywana w medycynie estetycznej do leczenia rozmaitych schorzeń skóry
i poprawy jej wyglądu. Zabieg polega na bezpośrednim wstrzyknięciu do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych. Dzięki dostarczeniu do skóry aktywnego preparatu, poprawia się mikrokrążenie
w tkance podskórnej oraz zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych.

Częstotliwość zabiegu

Zaleca się wykonywanie kilku serii zabiegów, aby efekty były bardziej trwałe. Przy odmładzaniu skóry, w okolicach twarzy, oczu i dekoltu przeważnie zabieg powtarza się, co 2-5 tygodni. Seria zabiegów to zwykle 3–5 aplikacji, można także wykonywać, co kilka miesięcy zabieg podtrzymujący, który jest gwarancją długiego utrzymania się efektów.

Przebieg zabiegu

Substancję aktywne są dobierane indywidualnie do potrzeb pacjenta, na ogół to 3-4 składniki. Nastrzykiwanie wykonuje się strzykawką z cienką igłą, opcjonalnie pistoletem z możliwością regulowania głębokości wkłuć.  Nakłucia są niemal bezbolesne, a ślady po nich bardzo szybko znikają.

Dlaczego mezoterapia?

Efekty zabiegów mezoterapii są zauważalne w znacznie krótszym czasie, niżeli w przypadku korzystania z innych metod medycyny estetycznej. Dodatkowo duża zaletą jest występowanie małej ilości przeciwwskazań oraz działań niepożądanych.