Blizny są defektem urody, często powodującym kompleksy posiadających je osób. Najczęściej powstają w wyniku urazów, zabiegów chirurgicznych lub przebytego trądziku i innych chorób skóry. Zabieg laserowego leczenia blizn, pozwala na bezbolesne usuniecie defektów o poprawę wyglądu naszej skóry.

Skóra przed zabiegiem

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania skóry przed zabiegiem. Miejsce, które zostanie poddane pod działanie lasera powinno być jednak czyste i bez żadnych wykwitów. Powinniśmy unikać także na kilka dni przed planowanym zabiegiem promieni słonecznych, gdyż nadmiernie opalona skóra może stanowić przeciwwskazanie do laserowej terapii.

Zabieg usuwania blizn

W przypadku większości blizn, laserowy zabieg ma na celu odparowanie, a co za tym idzie wygładzenia i zmniejszenia widocznych na skórze zmian. Doprowadza się do powstania kolumn i w rezultacie skóra się złuszcza oraz dochodzi do syntezy nowego kolagenu. Czas trwania zabiegu wacha się, w zależności od tego jak duża jest blizna, zwykle wynosi od 15 do 60 miny.

Skóra po zabiegu

Poprawnie przeprowadzony zabieg laserowego usuwania blizn, nie powoduje uszkodzeń naskórka, dzięki czemu nie ma potrzeby przechodzenia przez żmudny proces odbudowy. Po zabiegu miejsce w około blizny jest zaczerwienione i obrzęknięte, ale zwykle stan ten mija po 2 – 3 dniach. Następnie skóra brązowieje i pokrywa się strupkami, które z czasem zaczną się łuszczyć. Po przejściu opisanych procesów skóra wraca do swojego normalnego wyglądu. W zależności od wielkości blizny i potrzeb wykonujemy zabieg powtarzający.

Każdy zabieg laserowego usuwania niedoskonałości poprzedzają profesjonalne konsultację, podczas których wyjaśniana jest istota zabiegu i ustalane są ewentualne przeciwwskazania.

blizna do usunięcia

blizna do laserowego usunięcia